سیب زمینیمقالات سیب زمینی

بازاریابی سیب زمینی | بازاریابی محصول سیب زمینی در ایران

بازاریابی سیب زمینی اهمیت دارد زیرا خرید سیب زمینی در همه خانوارهای ایرانی در تمام فصل های سال انجام می شود. در بازار سیب زمینی همواره تقاضای زیادی برای این محصول وجود دارد. واسطه های سیب زمینی نقش بسیار بزرگی را در نوسانات قیمت این محصول ایفا می کنند.

در این مطلب به بررسی تاثیر قیمت های عمده فروشی، خرده فروشی در نوسانات قیمت سیب زمینی می پردازیم.

بازاریابی سیب زمینی
بازاریابی سیب زمینی

کدام عامل تاثیر بیشتری در قیمت بازاریابی سیب زمینی دارد

بازار سیب زمینی در ایران همواره در حل تغییر است. عمده فروش سیب زمینی مشهد و در جاهای مختلف ایران با قیمت های مختلفی انجام می شود. عوامل زیادی در قیمت سیب زمینی تاثیر گذار هستند. اما از بین عوامل مختلفی که قیمت سیب زمینی را تحت تاثیر قرار می دهند، یک عامل بیشترین اثر را دارد.

همه به خوبی می دانیم که وجود واسطه ها سبب افزایش قیمت خرید سیب زمینی برای مصرف کنندگان می شوند. اما عاملی که بیشتر سبب زیاد شدن قیمت می گردد، چیز دیگری است.

در واقع عمده فروشان سیب زمینی درصد سود کمتری را برای فروش سیب زمینی دریافت می کنند. و عاملی که بیشتر روی قیمت خرید و فروش سیب زمینی تاثیر می گذارد، خرده فروشی می باشد.

بازار سیب زمینی ایران
کدام عامل تاثیر بیشتری در قیمت بازاریابی سیب زمینی دارد

سهم هزینه بازاریابی سیب زمینی در قیمت آن

برای این که بتوانیم سهم هزینه بازاریابی را در قیمت سیب زمینی بیان نماییم، باید ابتدا به بیان مفهوم بازاریابی بپردازیم. بازارایابی را خیلی از افراد برابر فروش معنا می کنند.

اما باید گفت که بازاریابی، به طور واقعی فروش نمی باشد. بازاریابی سیب زمینی به این معنی است که شما بتوانید برای فروش سیب زمینی برنامه ریزی درستی کنید. بازارهایی را که مشتری هستند، شناسایی نمایید. آن ها را ترغیب کنید که از شما خرید سیب زمینی را انجام دهند.

بازاریابی سیب زمینی برای فروش آن خیلی مهم است. سهم بازاریابی در قیمت نهایی محصولات تاثیر گذار است. برای این که سهم بازاریابی سیب زمینی در قیمت نهایی آن کمترین اثر را داشته باشد، دخالت بیشتر کشاورزان برای فروش پیشنهاد می شود.

این که کشاورزان به تنهایی بتوانند مانع دخالت عمده فروش سیب زمینی شوند، کاری غیر ممکن به نظر می رسد. در این راستا لازم است تا شرکت هایی ایجاد شوند که محصولات تولید شده را در بازار به صورت مستقیم توزیع نمایند.  

خرید سیب زمینی آجیبا
سهم هزینه بازاریابی سیب زمینی در قیمت آن

تاثیر شرکت فروش سیب زمینی در بازاررسانی محصول

طبق نتایجی که از مطالعات بازاریابی سیب زمینی بدست آمده است، حاشیه های قیمت در عمده فروشی و خرده فروشی سبب تعیین قیمت نهایی آن می شوند.

به منظور کاهش تاثیرات حاشیه های بازار بر روی قیمت فروش سیب زمینی، توصیه شده است که کشاورزان دخالت بیشتری در عرضه سیب زمینی در بازار داشته باشند.

به منظور افزایش سهم کشاورزان و کاهش هزینه های بازاریابی لازم است تا توزیع سیب زمینی به وسیله شرکت فروش سیب زمینی در بازار انجام شود.

در صورت ایجاد یک سیستم منسجم برای عرضه سیب زمینی در بازار، اهداف توسعه کشاورزی اجرایی می شوند. و تنها در این است است که درآمد کشاورزان زیاد و تولیدات آن ها افزایش می یابد.

سیب زمینی آگریا
تاثیر شرکت فروش سیب زمینی در بازاررسانی محصول

آیا اختلاف قیمت سیب زمینی در بازار با مزرعه باید وجود داشته باشد

وقتی برای خرید سیب زمینی به بازار می روید قیمتی را برای آن می پردازید که با قیمتی که از کشاورز خریداری شده تفاوت و اختلاف زیادی دارد. در این جا تولید کننده یا کشاورز سیب زمینی پول کمتری را دریافت نموده است.

اختلاف قیمت سیب زمینی همواره چیز بدی نیست. این اختلاف قیمت در کشورهای توسعه یافته نیز مشاهده می شود. اما در آن جا اختلاف بین قیمت ها به عواملی خاصی بستگی دارد. این عوامل در این جا لیست شده اند.

  • خدمات بسته بندی
  • درجه بندی سیب زمینی
  • تبدیل محصولات

اما اختلاف قیمتی که در کشورهای کمتر توسعه یافته مانند ایران مشاهده می شود، کاملا مربوط به خدمات انجام شده نمی باشد. در این جا خدمات کم و اندکی روی محصول انجام می شود. یکی از شناخته شده ترین مواردی که برای تفاوت قیمت وجود دارد، عامل واسطه بین میدان دار و دلالان می باشد.

عامل واسطه بازار را تنظیم می کند و با انحصاری که ایجاد می نماید، روی قیمت ها تاثیر می گذارد. در این بین نیز سود خیلی کلانی را بدست می آورد.

سیب زمینی پیکاسو
آیا اختلاف قیمت سیب زمینی در بازار با مزرعه باید وجود داشته باشد

سیستم بازارایابی سیب زمینی ایران در حال حاضر

کشورهای در حال توسعه مانند ایران سیستم های منسجمی برای توزیع محصولات کشاورزی در کشورشان ندارند. یکی از عواملی که سبب شده اهداف توسعه کشاورزی از قبیل افزایش تولید و هم چنین درآمد کشاورز ها اجرایی نشوند، نارسایی هایی است که در سیستم بازاریابی وجود دارد.

در کشور ما از شکل سنتی توزیع برای فروش محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی استفاده می کنند. همین عامل نیز سبب می شود تا کشاورزان نتوانند به میزان لازم سود از محصول کشاورزی خود بدست آورند.

عدم اطمینان از قیمت سیب زمینی در آینده نیز یکی از عواملی شده است، که کشاورزان برنامه ریزی درستی برای افزایش میزان تولید نداشته باشند.

تا هر زمانی که ما مشاهده کنیم قیمت سیب زمینی سر زمین با قیمت آن در بازار تره بار فرق زیادی دارد، به اهداف توسعه کشاورزی دست پیدا نکرده ایم.

سیب زمینی اسپونتا
سیستم بازارایابی سیب زمینی ایران در حال حاضر

سیستم بازاریابی سیب زمینی در کشورهای پیشرفته

کشورهای پیشرفته بازاریابی محصولات کشاورزی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. آن ها کشاورزی را به عنوان یک بخش عمده و مهم در اقتصاد به شمار می آورند.

تولیدکنندگان محصولات خود را با این هدف تولید می کنند که بتوانند با فروش آن ها در بازار سود خیلی بیشتری را بدست آورند. در واقع این خود کشاورزان هستند که سود محصول خود را دریافت می کنند.

عملیات بازاریابی سیب زمینی باید زمانی آغاز شود که انواع سیب زمینی را در زمین کشت می کنند. در واقع آن ها بازاریابی را از قبل آغاز می کنند و این کار را برای زمان برداشت نمی گذارند.

اختلاف قیمت سیب زمینی در کشورهای توسعه یافته نیز مشاهده می شود. این اختلاف بیشتر به دلیل درجه بندی، بسته بندی و هزینه های حمل و نقل و انبارداری می باشد. در حالی که در کشورهای کمتر توسعه یافته این اختلاف قیمت ها بیشتر به دلیل وجود واسطه ها و دلال ها می باشد.

فروش سیب زمینی با خاک در ایران شایعه یا واقعیت!

فروش سیب زمینی با خاک در ایران شایعه یا واقعیت!

فروش سیب زمینی با خاک یکی از شایعاتی است که بسیار شنیده می شود. خریدار خود شاهد است که هنگامی که سیب زمینی را برای او در کیسه های جدید بسته بندی می نمایند، هیچ گونه خاکی ندارد.

البته کسانی که محصول را به صورت مستقیم از زمین کشاورزی خریداری می کنند، مشاهده می کنند که همواره مقداری خاک به سیب زمینی چسبیده است. که این موضوع ربطی به فروش سیب زمینی با خاک ندارد.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@sellpotato.com

برچسب ها
بازار سیب زمینی بازار سیب زمینی ایران بازاریابی سیب زمینی خرید سیب زمینی شرکت فروش سیب زمینی فروش عمده سیب زمینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن