فروش چیپس، فرنچ فرایز و سیب زمینی

سیب زمینی اسپونتا

سیب زمینی اسپونتا یکی از گونه هایی می باشد که در زمین های کشاورزی کشت می شود. این گونه در بازار سیب زمینی مشتری های زیادی دارد. خرید سیب زمینی اسپونتا با توجه به قیمت سیب زمینی رشد خوبی دارد. در این مطلب ویژگی ها و مشخصات این رقم به طور کامل بیان می شود.

چنانچه تمایل دارید تا درباره ارقام دیگر این گیاه اطلاعاتی را کسب کنید، مقاله انواع سیب زمینی را بخوانید. در این مقاله مشخصات ارقام مختلف به صورت خلاصه بیان شده است.

مشخصات سیب زمینی اسپونتا
مشخصات سیب زمینی اسپونتا

معرفی مشخصات رقم گیاه اسپونتا

اسپونتا یکی از انواع مدل های سیب زمینی می باشد که در این مقاله قصد داریم تا آن را به طور کامل برای کسانی که به این رشته علاقه دارند، معرفی نماییم. برای این که بتوانید دانش خود را در زمینه انواع سیب زمینی افزایش دهید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

در پایان نیز جدولی آورده شده است که مشخصات سیب زمینی اسپونتا را در یک نگاه به شما می گوید.

دوره رشد گیاه
دوره رشد گیاه

دوره رشد گیاه

دوره رشد همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. هر چقدر یک گیاه زودرس تر باشد، در زمان کوتاه تری برداشت شده و برای فروش سیب زمینی به بازار برده می شود.

بازار سیب زمینی نیز نشان داده است که در سال های اخیر کشاورزانی که توانسته اند تا محصولات خود را زودتر و به صورت نوبرانه برای فروش عرضه کنند، سود بیشتری بدست آورند. زیرا آن ها توانسته اند تا سیب زمینی های خود را با قیمت خیلی مناسب تر و بالاتری به فروش برسانند.

اسپونتا گیاهی می باشد که دارای رشد نیمه زودرس می باشد. یعنی می توان آن را از ارقامی به شمار آورد که زمان برداشت کوتاهی دارند. اما برای این که بتوانید این سیب زمینی را خیلی زود به بازار عرضه کنید، باید حتما خیلی زودتر برای کاشت آن اقدام نمایید.

گسترش شاخ و برگ
گسترش شاخ و برگ

گسترش شاخ و برگ

نکته ای دیگر که همیشه باید در هنگام انتخاب رقم مناسب برای کشاورزی به آن دقت کنید، رقم سیب زمینی می باشد. همواره رقم هایی مناسب تر هستند که در زمین کشاورزی فضای شاخ و برگ کمتری را اشغال کنند.

اسپونتا رقمی مناسب می باشد و میزان شاخ و برگی که در زمین پخش می کند، خوب می باشد. به همین دلیل نیز می تواند برای کشت گونه ای مناسب در نظر گرفته شود.

مشخصات رنگ نژاد اسپونتا
مشخصات رنگ نژاد اسپونتا

مشخصات رنگ نژاد اسپونتا

اسپونتا یکی از رقم هایی می باشد که رنگ پوست آن زرد می باشد. رنگ گوشت این نمونه نیز زرد روشن دیده می شود. از این رو از لحاظ رنگ شکل ظاهری می تواند نظر مشتری هایی که خرید سیب زمینی را انجام می دهند، جلب نماید.

شکل و اندازه غده سیب زمینی اسپونتا
شکل و اندازه غده سیب زمینی اسپونتا

شکل و اندازه غده سیب زمینی اسپونتا

اندازه و شکل ظاهری همیشه از نکاتی به شمار می آید که می تواند سبب جلب نظر مشتری ها شود. مشتری ها همیشه تمایل دارند تا بتوانند بهترین سیب زمینی را با شکل خوب خریداری کنند.

اسپونتا رقمی می باشد که شکل آن شبیه یک بیضی کشیده می باشد. اندازه های غده های آن نیز خیلی بزرگ می باشد. این اندازه ها سبب می شود که کشاورزان از کشت این رقم سود بیشتری را بدست آورند.

عمق چشم ها نیز از مشخصه های دیگری می باشد که همواره برای انواع رقم های سیب زمینی آن را اندازه گیری می کنند. عمق چشم های کم عمق همواره خوب در نظر گرفته می شود. اسپونتا نیز دارای چشم هایی با عمق کم می باشد.

فروشنده سیب زمینی آریندا در بازار ایران
میزان عملکرد کشت سیب زمینی اسپونتا

میزان عملکرد کشت سیب زمینی اسپونتا

میزان برداشت سیب زمینی همیشه خیلی اهمیت دارد. کشاورزان همواره تمایل دارند تا رقم سیب زمینی را کشت نمایند که عملکرد بالایی داشته باشند. زیرا در این صورت می توانند میزان بیشتری محصول را برداشت کنند. به همین دلیل نیز می توانند سود خیلی بیشتری را از زحماتی را که به مدت یک سال متحمل شده اند، برداشت می کنند.

سیب زمینی اسپونتا رقم خیلی خوبی می باشد زیرا عملکرد بالایی در زمین کشاورزی دارد. همانطور که در قسمت قبل نیز ذکر شد، این رقم اندازه غده هایی خیلی بزرگ دارد. این عوامل با همدیگر برای کشاورزان سیب زمینی خیلی خوب می باشد.

سیب زمینی فونتانه
نوع مصرف

نوع مصرف

یکی از نکاتی که همیشه برای خرید سیب زمینی برای مشتری ها اهمیت دارد، نوع مصرف می باشد. کسانی که سیب زمینی عمده را خریداری می کنند، قیمت سیب زمینی بیشتر را برای سیب زمینی های که برای تولید چیپس استفاده می شوند، پرداخت می کنند.

یکی از عواملی که سبب می شود تا کشاورزان برای کشت اسپونتا تمایلی نداشته باشند، این عامل می باشد که این سیب زمینی تنها مصرف تازه خوری دارد.

سیب زمینی سانتانا
خاصیت انبارداری

خاصیت انبارداری

نگهداری طولانی در انبار همواره یکی از نکاتی خیلی مثبت برای سیب زمینی ها می باشد. مقاومت در برابر بیماری ها و آفات یکی از نکاتی می باشد که در انبار کردن در نظر می گیرند.

اسپونتا رقمی می باشد که مقاومت زیادی در برابر آفات از خود نشان نمی دهد. از این رو انبار کردن آن نیز توصیه نمی شود.

ویژگی جوانه اسپونتا
ویژگی جوانه اسپونتا

ویژگی جوانه اسپونتا

اسپونتا جوانه ای بزرگ استوانه ای دارد. مقدار زیادی آنتوسیانین در آن وجود دارد. میزان ریشه های آن نیز بین متوسط تا زیاد مشاهده می شود.

بازار خرید و فروش سیب زمینی اسپونتا

سیب زمینی ارقام خیلی مختلفی دارد. خریداران همواره تمایل دارند تا بتوانند رقم مورد نیاز خود را خریداری کنند. اما پیدا کردن رقم سیب زمینی که به آن نیاز دارند، همیشه کار اسانی نیست.

بهترین فروشنده سیب زمینی کسی است که بتواند برای خرید و فروش سیب زمینی اعتبار زیادی داشته باشد. او می تواند تا رقم های مختلف سیب زمینی را برای مشتری های خود تامین نماید.

خریداران همواره در بازار سیب زمینی به دنبال چنین فروشندگانی هستند. زیرا با مراجعه به آن ها می توانند محصولات خود را با کیفیتی که انتظار دارند، خریداری نمایند.

زیرا در بازار سیب زمینی بسیار مشاهده شده است که خریداران از بار ارسال شده، رضایت کامل نداشته اند. آن ها می گویند که فروشنده با آن ها صادق نبوده، و یک بار سیب زمینی با کیفیت نامناسب برایشان ارسال نموده است.

شکل و قیافه نژاد سیب زمینی آریندا
سیب زمینی اسپونتا در یک نگاه

سیب زمینی اسپونتا در یک نگاه

دوره رشد نیمه زودرس
دوره خوابنسبتا طولانی تا طولانی
گسترش شاخ و برگخوب
رنگ پوستزرد
رنگ گوشتزرد روشن
شکل غدهبیضی کشیده
عمق چشمهاکم عمق
اندازه غده هاخیلی بزرگ
عملکردبالا
نوع مصرفتازه خوری
مقاومت در برابر تغییر رنگ داخلی غدهبعد پختن به میزان خیلی کم تیره رنگ

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@patato.ir

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.