فروش انواع بذر سیب زمینی | مقاله ای جامع و کامل که به معرفی انواع سیب زمینی می پردازد

فروش انواع بذر سیب زمینی در ایران و بازارهای اطراف ما به میزان بسیار زیادی دیده می شود. در حال حاضر در تمامی جهان اطراف ما و در کشورهای دیگر بیشتر از صدها نوع آن وجود دارد. همه انواع نکات خوب و بد خود را دارند. مدل های مناسب برای پخت انواع سیب زمینی سرخ کرده و فست فودی می توانند به ما کمک کنند تا غذایی با طعم بهتر و مناسب تر بپزیم.

در این جا تلاش می شود تا به سوالات شما پاسخ داده شود. به شما کمک می کنیم تا بهترین سیب زمینی را برای خود با توجه به نوع نیاز خود انتخاب کنید.

اگر شما کشاورزهستید و هم اکنون این مطلب را می خوانید، پاسخ سوال های ذیل برای شما نکات مفیدی را در بر خواهد داشت.

مهم ترین سوالی که همیشه یک کشاورز برای انتخاب بذر سیب زمینی درست باید بپرسد این است که:

 • چه زمانی می خواهد محصول خود را برداشت کند؟
 • اگر می خواهد آن را ذخیره و انبار کند، چه مدت زمانی را برای ذخیره سازی در نظر دارد.
 • مقاومت در برابر بیماری های مختلفی که ممکن است به سیب زمینی آسیب برساند چقدر برای شما اهمیت دارد؟
 • آیا می خواهم از سیب زمینی هایم برای تولید چیپس استفاده کنم؟

وقتی شما این سوالات را از خود بپرسید، محدوده انتخاب شما برای انتخاب نوع به شدت کاهش می یابد. در این جا ما نظراتی درباره فروش انواع سیب زمینی در ایران بیان نموده ایم. امیدواریم که این نظرات بتوانند به شما کمک کنند تا بتوانید بهترین نوع سیب زمینی را برای کشت یا برای پختن غذاهای متنوع انتخاب کنید.

فروش انواع سیب زمینی
فروش انواع سیب زمینی

کشاورزان درباره فروش انواع سیب زمینی چه می گویند

کشاورزان همواره می خواهند تا بهترین بذر سیب زمینی را انتخاب کنند و آن را کشت نمایند. برای انتخاب بهترین بذر باید بتوانید انواع مختلف این محصول را با یکدیگر مقایسه نمایید.

برای این که بتوانیم به نظریه ای جامع درباره انتخاب مناسب برای فروش انواع سیب زمینی در ایران دست یابیم،  انواع مختلفی را با یکدیگر مقایسه نموده ایم. این اطلاعات از طریق سایت معتبری بدست آورده ام که لینک آن را برای شما می گذارم.

در اینجا به صورت مختصر توضیحی کوتاه درباره آن می دهیم. برای این که به اطلاعات جامع تری درباره انواع سیب زمینی و خاصیت های آن ها دست پیدا کنید، روی نام های سیب زمینی کلیک کنید. در صفحه جدید شما می توانید به صورت کامل مشخصات ویژه آن نوع را مشاهده نمایید.

معرفی انواع سیب زمینی در ایران

بدون حرف های اضافه، به صورت مستقیم به سراغ معرفی مدل هایی می روم که به عنوان فروش انواع سیب زمینی در ایران رونق بیشتری داشته اند.

سیب زمینی آگریا
سیب زمینی آگریا

آگریا (Agria):

از انواع نیمه زودرس تا نیمه دیررس به شمار می آید. شاخ و برگ های آن به صورت متوسط پخش می شوند. گوشت و پوست آن زرد است. می توانید آن را به شکل بیضی کشیده مشاهده کنید. غده هایش اندازه ای بزرگ دارند. اگر سیب زمینی آگریا را بکارید، می توانید برداشت خیلی خوبی داشته باشید.

آگریا مقاومت خیلی خوبی در برابر انواع بیماری ها و آفت ها از خود نشان می دهد. از این سیب زمینی می توانید برای تولید چیپس هم استفاده کنید.

سیب زمینی آجیبا
سیب زمینی آجیبا

آجیبا (Ajiba): 

این گونه نیمه زودرس است. شاخه و برگ های آن به صورت متوسط پخش می شوند. دارای پوسته زرد و گوشته ای زرد مایل به سفید است. غده هایش بیضی و بزرگ هستند. اگر آجیبا را بکارید عملکرد بالایی را از آن نتیجه می گیرید. اما این سیب زمینی تنها مصرف تازه خوری دارد ولی مقاومت آن نسبت ویروس و آفت ها خوب است.

آریندا (Arinda):

حجم این گیاه نسبتا متوسط است. رنگ پوست آن زرد و گوشته آن زرد کمرنگ می باشد. اگر آریندا بکارید، می توانید محصول خوبی را برداشت کنید، زیرا این سیب زمینی عملکرد بسیار بالایی دارد. همچنین نسبت به کوفتگی داخلی نیز مقاوم است.

سیب زمینی اسپونتا
سیب زمینی اسپونتا

اسپونتا (Spunta): 

این مدل نیمه زودرس است. از این رو محصولات زودتر آماده برداشت می شوند. رنگ پوستش زرد و گوشته آن زرد روشن است. غده های بیضی آن خیلی بزرگ هستند. هم چنین اگر شما این محصول را بکارید محصول زیادی را برداشت خواهید نمود. اما سیب زمینی اسپونتا فقط مصرف تازه خوری دارد. از این رو کارخانه های تولید کننده چیپس مشتری آن نخواهند بود.

سیب زمین آلمرا
سیب زمین آلمرا

آلمرا (Almera):

نیمه زودرس است و شاخ و برگ های آن متوسط می باشد. رنگ پوست آن زرد و گوشته اش نیز زرد کمرنگ است. غده های بزرگ این نمونه بیضی کشیده و یکنواخت هستند.  با وجود عملکرد زیادی که دارد، برای کشت مناسب است. اما از سیب زمینی آلمرا می توانید فقط برای مصرف تازه خوری استفاده کنید.

سیب زمینی بانبا
سیب زمینی بانبا

 بانبا (Banba):

بانبا رشد نیمه زودرس دارد. از این رو می تواند برای عرضه زود هنگام در بازار سیب زمینی مناسب باشد. رنگ پوستش زرد و گوشت آن نیز زرد کمرنگ می باشد. غده ها بیضی کشیده هستند. برداشت متوسطی دارد و برای مصرف به شکل تازه خوری در بازار عرضه می شود.

سیب زمینی بورن
سیب زمینی بورن

بورن (Burren): 

رنگ پوست و گوشت آن زرد است. شکل غده های آن نیز بیضی تا بیضی کشیده هستند. غده های بزرگش به همراه عملکرد خیلی بالا آن می توانند برای کشت خیلی مقرون به صرفه باشند. اما بورن تنها برای مصرف به شکل تازه خوری مناسب می باشد. مقاومت این سیب زمینی در برابر بیماری ها هم خوب است. از این رو می تواند یک مدل خوب برای کشت به شمار آید.

سیب زمینی پیکاسو
سیب زمینی پیکاسو

پیکاسو (Picasso): 

پیکاسو رنگ پوستش زرد است اما گوشته آن زرد کمرنگ می باشد. نیمه زودرس تا نیمه دیررس می باشد. غده های بیضی شکل آن بزرگ تا نیمه بزرگ هستند. هم چنین می تواند عملکرد خیلی بالایی داشته باشد. مصرف این محصول به شکل تازه خوری می باشد.

این گونه مقاومت نسبی خوبی در برابر بیماری ها دارد. از این رو می تواند برای انبار کردن مورد استفاده قرار گیرد. اما مصرف آن عموما به شکل تازه خوری است که این عامل می تواند سبب کاهش تمایل برای خرید این سیب زمینی شود.
سیب زمینی جلی
سیب زمینی جلی
جلی (Jelly): 
این گونه نیمه دیررس است و دوره خواب آن نیز طولانی می باشد. از این رو از ارقامی می باشد که دیر به بازار عرضه می شود. گسترش شاخ و برگ رقم جلی زیاد می باشد که این مورد می تواند برای کشاورزان خوشایند نباشد. اما رنگ زرد و گوشت زرد آن بسیاری مشتری پسند است.
عملکرد جلی خیلی بالا است و غده های بیضی آن متوسط تا بزرگ هستند. آن را می توانید به شکل تازه خوری و فراوری شده چیپس استفاده نمود.
از این رو این رقم مشتری خیلی زیادی خواهد داشت. نکته مثبت دیگری که درباره رقم جلی وجود دارد، مقاومت زیاد آن در برابر بیماری ها می باشد. به نحوی که می تواند یکی از سیب زمینی های خیلی خوب برای انبار کردن به شمار آید.
سیب زمینی رامبا
سیب زمینی رامبا

رامبا (Rumba):

نیمه زودرس تا نیمه دیررس می باشد و دوره خواب آن زیاد است. از طرفی مقاومت بالایی در برابر بیماری ها دارد که آن را برای یک مدت طولانی در انبار ماندن مناسب می کند.
اگر رامبا بکارید برداشت خیلی زیادی خواهید داشت. غده های بیضی شکل مایل دایره آن هم اندازه ای متوسط دارند. شما از این سیب زمینی برای مصرف تازه خوری و تولید چیپس می توانید استفاده کنید.
سیب زمینی راموس
سیب زمینی راموس
راموس (Ramos):

دوره خواب آن طولانی است از این رو دیر برای فروش در بازار عرضه می شود و جزو ارقام نیمه زود رس تا دیر رس به شمار می آید. رنگ پوست و گوشت آن زرد است.
غده هایش بزرگ و بیضی شکل هستند. راموس برای تازه خوری و فراوری بسیار مناسب هستند. این گونه مقاومت نسبتا خوبی را در برابر آفات نشان داده است. از این رو استفاده از سیب زمینی راموس برای انبار کردن خوب به نظر می رسد.
سیب زمینی ساتینا
سیب زمینی ساتینا

ساتینا (Satina ):

نیمه زود رس است از این رو زود برداشت می شود. شاخ و برگ های آن سریع رشد می کنند اما اندازه ای متوسط دارند. رنگ پوست و گوشت این سیب زمینی زرد می باشد. اندازه غده متوسط تا بزرگ برآورد شده است. و شکل آن ها بیضی مایل به کروی می باشد.

عملکرد این محصول خیلی بالا می باشد. اما از سیب زمینی ساتینا تنها برای مصرف تازه خوری استفاده می کنند. این گونه برای انبار مانی مقاومت نسبی در برابر آفات و بیماری ها را دارد. از نکات خیلی مثبیتی که در رابطه با این گونه وجود دارد، قابلیت کشت آن در مناطق مختلف آب و هوایی می باشد.

سیب زمینی سانتانا
سیب زمینی سانتانا

سانتانا (Santana): 

این سیب زمینی نیمه زودرس تا نیمه دیررس دسته بندی شده است. شاخ و برگ های آن هم به نسبت خوبی گسترش می یابند. از این رو فضای خیلی زیادی از زمین را نمی گیرند.

رنگ پوست آن زرد می باشد و رنگ گوشته آن نیز بین زرد تا زرد کمرنگ دیده می شود. اندازه غده های سانتانا بزرگ هستند و ظاهری به شکل بیضی کشیده دارند.

از این گونه برای مصارف تازه خوری و تولید چیپس و فرنچ فرایز استفاده می کنند. مقاومت آن در برابر افات نیز نسبتا خوب گزارش شده است.

سیب زمینی سانته
سیب زمینی سانته

سانته (Sante): سیب زمینی سانته عملکرد خوب و زیادی دارد و غده هایش نیز بزرگ و بیضی تا دایره ای شکل می باشند.  رنگ پوست و گوشت این گونه نیز به ترتیب زرد و زرد روشن می باشد. این گونه را نیز فقط می توان برای مصرف تازه خوری استفاده نمود. این گونه نیز مقاومت نسبتا خوبی را در برابر آفات از خود نشان می دهد.

سیب زمینی فونتانه
سیب زمینی فونتانه

فونتانه (Fontane): 

سیب زمینی فونتانه نیمه زودرس تا نیمه دیررس  می باشد. شاخ و برگ های آن نیز نسبتا خوب رشد می کنند. رنگ پوستش نیز زرد و گوشتش زرد کمرنگ می باشد.

عملکرد این محصول زیاد تا خیلی زیاد گزارش شده است. غده های بیضی بزرگ آن نیز اندازه خوبی دارند. این نوع برای فراوری و استفاده در صنایع غذایی فرنچ فرایز بسیار مناسب می باشد.

سیب زمینی میلوا
سیب زمینی میلوا

میلوا (Milva): 

 میلوا به رنگ های پوست و گوشت زرد کشت می شود. اندازه ای بزرگ و بیضی شکل دارد. طریق مصرف این گونه تنها به شیوه تازه خوری می باشد. میلوا از ارقام نیمه زودرس به شمار می آید. از این رو اگر یک سیب زمینی برای عرضه زودهنگام در بازار نیاز دارید، این مدل خیلی مناسب است.

جدول مقایسه گونه ها و انواع سیب زمینی

نام سیب زمینی رنگ پوست رنگ گوشت عملکرد مقاومت در برابر آفات نوع مصرف زمان برداشت
آجیبا Ajiba زرد زرد مایل به سفید بالا خوب تازه خوری نیمه زودرس
آریندا Arinda زرد زرد کمرنگ بسیار بالا خوب تازه خوری  نیمه زودرس
اسپونتا Spunta زرد زرد کمرنگ زیاد خوب تازه خوری نیمه زودرس
آلمرا Almera زرد زرد کمرنگ زیاد خوب تازه خوری نیمه زودرس
اگریا Agria زرد زرد خیلی خوب مقاومت خیلی خوب مناسب فرآوری (French Fries) نیمه زودرس تا نیمه تا دیررس
بانبا Banba زرد زرد کمرنگ متوسط خوب تازه خوری نیمه زودرس
بورن Burren زرد زرد خیلی بالا خوب تازه خوری نیمه زودرس تا نیمه دیررس
پیکاسو Picasso زرد زرد کمرنگ خیلی بالا نسبتا خوب تازه خوری نیمه زودرس تا نیمه دیررس
جلی Jelly زرد زرد خیلی بالا زیاد تازه خوری نیمه دیررس
رامبا Rumba زرد زرد پررنگ خیلی زیاد خوب تازه خوری و فرآوری (چیپس) نیمه زودرس تا نیمه دیررس
راموس Ramos زرد نسبتا زرد خوب خوب تازه خوری و فرآوری (French Fresh) نیمه زودرس تا نیمه دیررس
ساتینا Satina زرد زرد خیلی بالا متوسط تازه خوری نیمه زودرس
سانتانا Santana زرد زرد تا زرد کمرنگ خوب تا متوسط متوسط تازه خوری و فرآوری (French Fresh) نیمه زودرس تا نیمه دیررس
سانته Sante زرد زرد روشن زیاد خوب تازه خوری نیمه زودرس تا نیمه دیررس
فونتانه Fontane زرد زرد کمرنگ زیاد تا خیلی زیاد متوسط مناسب فرآوری (French Fries) نیمه زودرس تا نیمه دیررس
میلوا Milva زرد زرد خیلی خوب متوسط تازه خوری نیمه زودرس

برای فروش انواع سیب زمینی در ایران می توانید با شماره هایی که در ذیل آمده است با ما تماس بگیرید. هم چنین می توانید از طریق شبکه های مجازی با این شرکت در تماس باشید.

فروش بهترین انواع بذر سیب زمینی در ایران

فروش بهترین انواع بذر سیب زمینی در ایران

بذر سیب زمینی یکی از مهم ترین چیزهایی به شمار می آید که تمامی کشاورزان به آن توجه می کنند. توجه به یک بذر خوب اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا کشت انواع بی کیفیت می تواند نتایج زحمات یک سال کشاورز را به آسانی از بین ببرد.

از این رو اهمیت دارد تا تنها از طریق منابع معتبر بذرهای سیب زمینی مورد نیاز را تهیه نمود. بهترین های این محصول را تنها می توان از کسانی تهیه نمود که به صورت تخصصی آن را تولید می نمایند.

این گونه افراد از نمونه های بسیار باکیفیت سیب زمینی، بذر را تولید می نمایند. به همین دلیل نیز وقتی آن را کشت می نمایند، می توانند نتایج بسیار خوب آن را مشاهده نمایند. بسیاری از کشاورزان را می توانید در اطراف خود مشاهده نمایید که بر اثر استفاده از بذرهای نادرست و بد بسیار متضرر شده اند.

توصیه می شود در هنگام خرید بذر سیب زمینی، تصمیم خود را براساس قیمت نگیرید. زیرا قیمت ارزان یا گران نمی تواند به تنهایی کیفیت محصول را تضمین کند. برای این کار تنها از طریق منابع و مراکز معتبر اقدام به خرید نمایید.

مدیرعامل: +989112800209

شماره دفتر:+981732550374

شماره واتساپ:+989115228604

سفارشات:+989115228604

سفارشات:+989114240950

آدرس ایمیل: info@patato.ir

Next Post

Comments 7

 1. fariba says:

  سلام. سایت خوبی دارید. با تشکر

 2. محمدرضا نیکجو says:

  بسیار عالی بود و کامل

 3. خلیل طاطاری says:

  خیلی عالی بود

 4. سلام . توضیحات شما در عینحالی که کلی بود لیکن خصوصیات پرورشی آنها را در بر نداشت .برای مثال از نحوه ی کاشت ، داشت و برداشت آن چیزی نگاشته نشده است . درصورت امکان برای خواننده اطلاعات بیشتری بنویسید .

  • Admin says:

   ممنون از نظرتون. اما ما در اینجا خواستیم تنها تعدادی از سیب زمینی ها رو معرفی کنیم. البته معرفی ما کامل نیست و انواع سیب زمینی بسیار بیشترند.
   اگه می خاستیم نحوه کاشت اون ها رو هم توضیح می دادیم یک مقاله خیلی خیلی طولانی می شد.

 5. صادق says:

  سلام خسته نباشید
  آیا گونه ای از سیب زمینی هست که خوراک حیوانات باشه!!!!!؟
  یه بنده خدایی بهم گفت
  خواستم بدونم
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیب زمینی خلال شده منجمد
Call Now Buttonتماس بگیرید