ارقام سیب زمینی

سیب زمینی پیکاسو

سیب زمینی پیکاسو که در بازار سیب زمینی شناخته شده است، مشخصات خاص خود را دارد. هنگامی که برای خرید سیب زمینی به فروشنده سیب زمینی مراجعه می کنید، اگر این خصوصیات را بدانید، می توانید یک خرید بهتر انجام دهید.

در فروش سیب زمینی علاوه بر قیمت سیب زمینی عوامل متعدد دیگری نیز اثر می گذارند. که آگاهی داشتن از این عوامل کمک می کند تا بتوانید یکی از بهترین ارقام سیب زمینی را انتخاب کنید.

سیب زمینی پیکاسو
آیا اختلاف قیمت سیب زمینی در بازار با مزرعه باید وجود داشته باشد

معرفی رقم سیب زمینی پیکاسو

در این مطلب به بیان مشخصات سیب زمینی پیکاسو پرداخته می شود. در گذشته به معرفی انواع سیب زمینی پرداخته شده است. شما می توانید با مراجعه به آن ها دانش خود را درباره نژاد های مختلف سیب زمینی افزایش دهید.

دوره رشد بوته پیکاسو

دوره رشد همواره یکی از عواملی می باشد که درباره انتخاب رقم سیب زمینی برای کشت بررسی می شود. دوره رشد یا بلوغ نژاد پیکاسو نیمه زودرس تا نیمه دیررس می باشد. از این رو یکی از سیب زمینی هایی به شمار می آید که زمان خوبی را برای برداشت و عرضه به بازار دارد.

سیب زمینی پیکاسو
سیب زمینی پیکاسو

گسترش شاخ و برگ در گیاه پیکاسو

گسترش شاخ و برگ را در نژادهای سیب زمینی بررسی می کنند تا بدانند که آن ها چقدر از زمین کشاورزی را اشغال می کنند. وضعیت شاخ و برگ می تواند روی بازده محصول اثر داشته باشد.

هم چنین اطلاعاتی را به کشاورز می دهد تا بداند که سیب زمینی ها را باید تقریبا در چه فواصلی بکارد. در مورد نژاد سیب زمینی پیکاسو گسترش شاخ و برگ خیلی خوب تا خوب گزارش شده است. که می تواند نشانه ی خوبی برای این رقم سیب زمینی به شمار آید.

بوته پیکاسو با داشتن ساختمانی متوسط نسبتا مرتفع بوده و ساقه های آن ایستاده است. برگ هایش نیز متوسط تا بزرگ  و به رنگ سبز روشن مشاهده می شود.

رنگ پوست و گوشت سیب زمینی پیکاسو
رنگ پوست و گوشت سیب زمینی پیکاسو

رنگ پوست و گوشت سیب زمینی پیکاسو

ویژگی های ظاهری می تواند تاثیر زیادی در فروش سیب زمینی داشته باشد. معمولا خرید سیب زمینی هایی که رنگ های بهتری دارند، فروش خیلی خوبی در بازاردارند.

رنگ پوست و گوشت سیب زمینی پیکاسو به ترتیب زرد و زرد کمرنگ می باشد. این ویژگی نیز سبب شده تا این رقم به راحتی در بازار سیب زمینی ایران فروخته شود.

شکل غده و ویژگی های ظاهری پیکاسو 
شکل غده و ویژگی های ظاهری پیکاسو

شکل غده و ویژگی های ظاهری پیکاسو

همواره در هنگام خرید سیب زمینی به ویژگی های ظاهری آن توجه می کنند. سیب زمینی هایی که خصوصیات ظاهری بهتری داشته باشند، قیمت سیب زمینی برای آن ها بالاتر تعیین می شود.

شکل غده در سیب زمینی پیکاسو بیضی می باشد. اگر یک عدد از آن را در دست بگیرید، مشاهده می کنید که عمق چشم ها در آن کم و به رنگ قرمز است. 

اندازه غده ها نیز خیلی بزرگ تا بزرگ می باشند. که می تواند یک گزینه مناسب برای کشت در زمین های کشاورزی به شمار آید.

وضعیت عملکرد و میزان برداشت سیب زمینی پیکاسو

طبق مشخصاتی که برای سیب زمینی پیکاسو ثبت شده است، این رقم دارای عملکرد خیلی بالایی می باشد. همانطور که قبلا هم ذکر شد، اندازه غده های آن نیز خیلی بزرگ تا بزرگ هستند.

سیب زمینی پیکاسو عملکرد خیلی بالایی دارد و اندازه غده های آن نیز خیلی بزرگ هستند. از این رو از طریق فروش سیب زمینی پیکاسو می توانید سود خیلی خوبی بدست آورید. 

وضعیت عملکرد و میزان برداشت سیب زمینی پیکاسو 
وضعیت عملکرد و میزان برداشت سیب زمینی پیکاسو

مقاومت در برابر بیماری ها و آفات

یکی از نکات مهمی که در زمان انتخاب رقم سیب زمینی برای کشت همواره مورد بررسی قرار می گیرد، میزان مقاومت در برابر بیماری های مختلفی می باشد که ممکن است ساقه سیب زمینی را درگیر کنند.

سیب زمینی پیکاسو در برابر ویروس PRLV و مقاومت به leaf blight  حساس است. اما نسبت با سایر بیماری ها و آفت هایی که ممکن است سیب زمینی را تهدید کنند، مقاوم می باشد. اسکب معمولی این گیاه نیز مقاوم می باشد.

خاصیت انبارداری سیب زمینی پیکاسو

انبارداری همان طور که از نام آن پیداست، یعنی نگهداری از سیب زمینی برای مدت نسبتا طولانی تا زمانی که به بازار سیب زمینی برای فروش سیب زمینی عرضه شود.

انبارداری برای توزیع سیب زمینی به صورت مناسب در بازار لازم است. زیرا هم چنان که آگاهی دارید سیب زمینی یک محصول فصلی می باشد که در تنها در ماه های خاصی در سال برداشت می شود.

اما مصرف آن به صورت همیشگی وجود دارد. در واقع در کشور ما و هم چنین بسیاری از کشورها در جهان لازم است تا عرضه این محصول به صورت مداوم در بازار وجود داشته باشد.

از این رو خاصیت انبارداری یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام انتخاب نوع بذر آن را در نظر می گیرند. مشاهده شده که برخی از انواع سیب زمینی را برای چندین سال در انبارها ذخیره نموده اند.

برای سیب زمینی پیکاسو خاصیت انبارداری خیلی بالا می باشد. از این رو این رقم را می تواند برای مدت طولانی در انبار نگهداری نمود. 

جوانه بذر پیکاسو
جوانه بذر پیکاسو

ویژگی جوانه بذر در رقم پیکاسو

جوانه در بذر پیکاسو گلابی شکل و کوچک استو مقدار زیادی آنتوسیانین در آن وجود دارد. تعدادی برآمدگی ریشه نیز در آن مشاهده می نمایید.

فروشنده سیب زمینی پیکاسو در ایران

فروشنده های بسیار متعددی در کشور ما وجود دارند که محصولی مانند سیب زمینی را برای فروش عرضه می کنند. آن ها تلاش می کنند تا محصولات خود را با کیفیت و قیمت مناسب برای خریدار سیب زمینی عرضه کنند.

اما تمامی فروشندگان نمی توانند همه ارقام سیب زمینی را برای شما تهیه نمایند. دلایل متعددی وجود دارد که سبب شده تا فقط تعداد کمی فروشنده سیب زمینی خوب در کشور ما وجود داشته باشد.

  • انواع سیب زمینی بسیار متعدد هستند
  • سیب زمینی در ایران تولید کننده مشخصی ندارد و تولید کنندگان آن کشاورز هستند
  • هر کشاورز تنها می تواند رقم سیب زمینی خاصی را تامین نماید و پس از فروش سیب زمینی های خود تا سال آینده محصولی برای فروش ندارد

در چنین شرایطی است که تنها یک فروشنده سیب زمینی می تواند برای خریداران خود همواره سیب زمینی را با کیفیت خیلی خوب مطابق با نیاز مشتری تامین نماید.

فروشنده سیب زمینی پیکاسو

خرید و فروش انواع سیب زمینی به صورت عمده

سیب زمینی محصولی می باشد که در بین تاجران به صورت عمده مبادله می شود. در کمترین مقداری که خرید و فروش سیب زمینی انجام می شود، ده تن سیب زمینی را می فروشند.

انواع مختلف سیب زمینی مطابق با نیاز مشتری برای فروش عرضه می شود. انواع سیب زمینی به صورت عمده در بازار عرضه می شود. قیمت سیب زمینی در خرید و فروش این محصول توسط بازار تعیین می شود.

مشخصات سیب زمینی پیکاسو در یک نگاه

مشخصات سیب زمینی پیکاسو
مشخصات سیب زمینی پیکاسو

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@patato.ir

برچسب ها
انواع سیب زمینی انواع سیب زمینی از کجا بخرم بازار سیب زمینی خرید سیب زمینی فروش سیب زمینی مشخصات سیب زمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن