خرید و فروش سیب زمینی

پیش بینی قیمت سیب زمینی در سال 99

پیش بینی قیمت سیب زمینی برای کشاورزان و سایر افرادی که در زمینه خرید و فروش سیب زمینی فعالیت می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. بازار سیب زمینی ایران یکی از بازارهایی به شمار می آید که پیوسته در حال تغییر قیمت است. از این رودر این مقاله به طور مفصل درباره عواملی که در سال 99 بر روی قیمت سیب زمینی تاثیر می گذارند، پرداخته می شود.

بازار سیب زمینی ایران

آیا سیب زمینی در بازار سال آینده ارزان می شود

بسیاری از کارشناسان و متخصصانی که در زمینه محصولات کشاورزی فعالیت می کنند و هم چنین خود شما نیز به خوبی می دانید که قیمت سیب زمینی در هر سال با سال های دیگر فرق می کند.

در هر سال طبق مصوبه دولت و تصمیم مدیران ارشد درآمد کارمندان و کارگران افزایش می یابد. به همین دلیل نیز هر ساله شاهد افزایش قیمت تمامی محصولات به میزان اندکی هستیم.

قیمت محصولات کشاورزی نیز به همین دلیل دچار افزایش نسبی خواهد شد. اما باز هم نمی توان به طور دقیق پیش بینی نمود و احتمال ارزان شدن قیمت سیب زمینی نیز وجود دارد.

بازار سیب زمینی

چه عواملی سبب ارزان شدن قیمت سیب زمینی می شود

بسیاری از کارشناسانی که در زمینه فروش انواع محصولات در بازار تخصص دارند می گویند، وقتی توازن میان عرضه و تقاضا در بازار به هم بریزد، قیمت ها دچار تغییرات ناگهانی زیادی می شوند.

این تغییر در قیمت ها در محصولات کشاورزی بسیار بیشتر دیده می شود. همانطور که مستحضر هستید یکی از دلایل مهمی که سبب کاهش قیمت سیب زمینی در بازار داخلی ایران در هر سال می شود، افزایش میزان عرضه سیب زمینی است.

در زمان برداشت سیب زمینی به یکباره میزان زیادی سیب زمینی در بازار برای فروش از سوی کشاورزان عرضه می گردد. این افزایش ناگهانی سیب زمینی ها در بازار سبب کاهش ناگهانی قیمت سیب زمینی و ارزان شدن آن می گردد.

پیش بینی قیمت سیب زمینی

دلیل گران شدن سیب زمینی در بازار چیست

برخلاف ارزان شدن قیمت سیب زمینی، دلایل متعددی برای افزایش قیمت سیب زمینی و گران شدن آن در بازار وجود دارد.

همانطور که در بالا نیز ذکر شد زمانی سیب زمینی گران می شود که میزان کمتری سیب زمینی برای فروش در بازار عرضه شود. وقتی سیب زمینی در بازار کم شود، به طور حتم بازار سیب زمینی ایران دچار گرانی خواهد شد.

بازار سیب زمینی ایران دلایل دیگری را نیز برای گران شدن قیمت این محصول بیان می کند، که یکی از مهم ترین آن ها عبارت است از هزینه هایی که کشاورز برای کاشت سیب زمینی انجام می دهد. این هزینه ها به شدت بالا رفته است. از این رو قیمت سیب زمینی نیز متعاقبا گران خواهد شد. برخی از هزینه هایی که کشاورزان برای کشت این محصول می کنند، عبارتند از:

 • هزینه برای اجاره زمین
 • خرید بذر سیب زمینی
 • هزینه کود و سم
 • هزینه های مربوط به بسته بندی
 • افزایش قیمت قطعات کشاورزی
 • افزایش قیمت سایر محصولات مانند برنج و گوشت نیز به طور غیر مستقیم بر گران شدن سیب زمینی تاثیر می گذارد
قیمت سیب زمینی در سال 99

آیا صادرات سیب زمینی در سال 99 ادامه دارد

نمی توان همیشه جلوی صادرات را گرفت. صادرات سیب زمینی یکی از کارهای مهمی است که همیشه باید انجام شود. صادرات سیب زمینی یکی از مهم ترین کارهایی است که می تواند به تعادل قیمت سیب زمینی در بازار کمک کند.

صادرات سیب زمینی توسط افرادی که در این زمینه تخصص دارند به نفع کشاورزان است. زیرا تنها در این صورت است که کشاورزان می توانند محصولات خود را با قیمت خیلی بهتری در بازار سیب زمینی ایران برای فروش عرضه کنند.

از این رو با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد، صادرات سیب زمینی در سال 99 هم چنان ادامه خواهد داشت.

صادرات سیب زمینی
بازار سیب زمینی

چه زمانی صادرات سیب زمینی آغاز می شود

همواره در زمان های مختلفی در کشور ما صادرات سیب زمینی انجام می شود. اما در برخی از مواقع ممکن است تا صادرات سیب زمینی توسط سیاستمداران ما ممنوع اعلام شود.

یکی از دلایل مهمی که برای آغاز صادرات سیب زمینی وجود دارد، کاهش شدید قیمت سیب زمینی در بازار می باشد. گاهی سیب زمینی به قدری ارزان می شود، که کشاورزان نمی توانند هزینه هایی را که برای کشت سیب زمینی انجام داده اند بدست بیاورند.

در چنین مواقعی به طور معمول صادرات سیب زمینی از سوی سیاستمداران آزاد اعلام می شود. تا از طریق افزایش خرید و فروش سیب زمینی، قیمت آن بیشتر شود و اوضاع به نفع کشاورزان تغییر کند.

دلیل ممنوعیت صادرات سیب زمینی نیز تنها به دلیل افزایش بیش از حد قیمت در بازار است. در این گونه موارد که قیمت سیب زمینی به شدت افزایش می یابد، سیاستمداران در یک تصمیم سریع، جلو صادرات سیب زمینی را می گیرند. تا از این طریق قیمت سیب زمینی بازار ایران کاهش یابد.

زمان آغاز صادرات سیب زمینی

خرید تضمینی سیب زمینی از کشاورزان

بازار سیب زمینی همواره دچار افزایش و کاهش های قیمت ناگهانی و شدیدی می شود. به طور معمول کاهش قیمت سیب زمینی در زمان برداشت این محصول بیشتر مشاهده می شود، به طوری که کشاورزان نمی توانند هزینه های خود را از پول فروش محصولاتشان بدست آورند.

در این گونه زمان ها برای کاهش ضرر کشاورزان سیب زمینی، موضوع خرید تضمینی سیب زمینی مطرح می شود. این موضوع همیشه سوال های زیادی با خودش به همراه داشته است. هم چنین برخی از کارشناسان نیز با این موضوع مخالف بوده اند. من در مقاله ای جدا درباره ی این موضوع صحبت نموده ام که می توانید آن را مطالعه نمایید.

خرید تضمینی سیب زمینی از کشاورزان

اتحادیه سیب زمینی درباره قیمت سیب زمینی چه می گوید

اتحادیه سیب زمینی به از مشکلاتی که برای کشاورزان در ایران وجود دارد، اطلاع دارند. آن ها انتظارات متعددی از دولت دارند تا بیشتر از کشاورزان سیب زمینی حمایت شود. خواسته های اتحادیه عبارتند از:

 • تنظمیم درست بازار سیب زمینی ایران با اجرای درست زمان بندی برای صادرات سیب زمینی
 • انجام کارهای کارشناسی برای مشاوره به کشاورزان برای کاشت درست محصولاتی مانند سیب زمینی
 • خرید تضمینی سیب زمینی برای صادرات تا به طور درست قیمت این محصول کنترل شود
 • کاشت درست محصولات کشاورزی با توجه به شرایط اقلیمی که در هر منطقه وجود دارد
اتحادیه سیب زمینی درباره قیمت سیب زمینی چه می گوید

پیش بینی قیمت سیب زمینی در سال 99

پیش بینی یک علم است و کسانی هم که در این زمینه سال ها مطالعه و تحقیق نیز می نمایند، نمی توانند به طور دقیق قیمت ها را پیش بینی نمایند.

با این همه اگر دولت وظیفه خود را به درستی در زمینه کنترل و تنظیم بازار کشاورزی انجام دهد، قیمت سیب زمینی 99 متعادل خواهد بود. این تعادل باید به گونه ای باشد که مصرف کننده و کشاورز هر دو از قیمت راضی باشند.

برای تعادل قیمت سیب زمینی در بازار باید جلوی سودجویانی را که به هر دلیلی از کاهش یا افزایش قیمت سیب زمینی سود می برند، گرفته شود.

پیش بینی قیمت سیب زمینی در سال 99

قیمت هر کیلو سیب زمینی چگونه در سر مزرعه تعیین می شود

قیمت محصولاتی مانند سیب زمینی براساس میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود. شاید امروز میزان زیادی سیب زمینی برای فروش به میدان تره بار برده شود. این موضوع سبب کاهش قیمت می شود.

در صورتی که روز بعد سیب زمینی برای فروش در بازار به میزان خیلی کمی برده شود و سبب گرانی شود. همین موضوع سبب تغییر قیمت در دو روز پشت سر هم می شود.

با توجه به مطالبی که ذکر شد، قیمت هر کیلو سیب زمینی در سر مزرعه با توجه به قیمت این محصول در بازار تعیین می شود.

قیمت هر کیلو سیب زمینی چگونه در سر مزرعه تعیین می شود

عوامل موثر در قیمت گذاری سیب زمینی

همیشه عوامل متعددی هستند که سبب کاهش یا افزایش قیمت ها می شوند. اخبار سیاسی نیز بر قیمت ها اثر می گذارند. مثلا اگر امشب اخبار بگوید فردا جنگ می شود، به یک باره تمامی قیمت ها افزایش می یابند.

اما در یک بازار متعادل چیزی که سبب تنظیم نرخ می شود، میزان هزینه برای تولید می باشد. قیمت سیب زمینی باید به گونه ای تعیین شود که پاسخگوی هزینه کشاورزان باشد.

ولی در بازار سیب زمینی ایران چیزی که بیشتر سبب تعیین قیمت می شود، میزان عرضه و تقاضا در بازار است.

عوامل موثر در قیمت گذاری سیب زمینی

خریداران سیب زمینی چه مدل سیب زمینی هایی را خریداری می کنند

همیشه خریداران مختلفی وجود دارند. برخی از خریداران همواره کیفیت برایشان خیلی مهم است. از این رو آن ها ناراحت نمی شوند که اگر سیب زمینی را با قیمت گران تری بخرند.

اما خریدارانی نیز وجود دارند که سیب زمینی ارزان قیمت را ترجیح می دهند و حاضرند تا کیفیت های پایین تر را انتخاب کنند.

خریداران سیب زمینی چه مدل سیب زمینی هایی را خریداری می کنند

قیمت سیب زمینی امروز در میدان تره بار تهران

اگر شما خریداری هستید که امروز می خواهید تا میزان زیادی سیب زمینی سفارش دهید، شاید قیمت سیب زمینی در میدان تره بار تهران برایتان مهم باشد. اگر می خواهید قیمت این محصول را در آن جا استعلام کنید، می توانید با آن ها تماس بگیرید. شماره تماس میدان تره بار را نیز می توانید از 118 بگیرید.

اما اگر می خواهید تا سیب زمینی را با قیمت خیلی مناسب تری خریداری کنید. هم چنین کیفیت سیب زمینی صادراتی برای شما مهم است، با این شرکت که به صورت تخصصی در زمینه فروش انواع سیب زمینی فعالیت می کند، تماس بگیرید.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@sellpotato.com

برچسب ها
انواع سیب زمینی بازار سیب زمینی ایران پیش بینی قیمت سیب زمینی خرید تضمینی سیب زمینی صادرات سیب زمینی فروش سیب زمینی قیمت سیب زمینی 99 کاشت سیب زمینی کیفیت سیب زمینی کیفیت سیب زمینی صادراتی

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

 1. پیش بینی شما از قیمت سیب زمینی در مهرماه چیه ؟ ایا قیمت افزایشی میشود ؟!

   1. باسلام خدمت شما دوستان عزیز و بزرگوار، به نظرم باید همه باهم بریم؟ بمیریم بااین گرانی سم،گود،زیل،و…چرابایدقیمت سیب زمینی هزارتومان شود،الاجاره زمین دادیم ازیک ماه مانده به عیدپدرمان درآمده آنقدرکارکردم ،سیب زمینی راکیلوی ۶۰۰۰هزارتومان خریدم چالش کردم الان باید به کارگاهم پول بدیم و پول کرایه بدیم تا۱۰۰۰هزارتومان بفروشیم.لطفاپاسخگوباشیدجواب من کشاورزرابدیدباتشکرعباسی09144930281

  1. شما باید یک خریدار در کشور مقصد بشناسید که بار شما را خریداری کند. اگر از قوانین صادرات اطلاعی ندارید، فروش جلو درب سردخانه یا سر زمین بهترین روش برای شماست. اما نمی تواند سود خیلی زیادی برای شما داشته باشد. زیرا اغلب خریدارانی که از کشورهای هم جوار در کشور ما حضور دارند، قیمت آن را می دانند و نمی توانید سود خیلی زیادی بگیرید.
   اگر مشتری شما در کشور خود می خواهد بار را تحویل بگیرد، سود خیلی بیشتری عاید شما خواهد شد. در این شرایط شما باید هزینه حمل تا مقصد مورد نظر را برعهده بگیرید. هم چنین این نکته را در نظر داشته باشید اگر سیب زمینی را تازه برداشت کرده اید و درون کیسه گونی ها ریخته اید، در گرمای زیاد تابستان امکان فساد آن ها بیشتر است. یعنی ممکن است بار شما قبل از رسیدن به دست مشتری خراب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن