مقالات سیب زمینی

پیش بینی قیمت سیب زمینی و صیفی جات در سال 99

در اینجا می خواهم درباره ی پیش بینی قیمت سیب زمینی صیفی جات در سال 99 سخن بگویم. پس اگر تمایل دارید تا درباره پیش بینی قیمت سیب زمینی و سایر اقلام کشاورزی مانند پیاز و گوجه فرنگی در بازار اطلاعاتی کسب کنید، این متن را تا انتها بخوانید.

بازار سیب زمینی
پیش بینی قیمت سیب زمینی صیفی جات در آینده

قیمت سیب زمینی سال 99 کیلو چند

پیش بینی قیمت سیب زمینی نیاز دارد تا شما از علم خبر دادن از آینده آگاهی داشته باشید. برای پیش بینی قیمت سیب زمینی اطلاعاتی را که از گذشته بازار سیب زمینی بدست آمده است، با آینده این محصول تعمیم می دهند.

اقتصاددانان برای پیش بینی قیمت محصولات کشاورزی از از نظریه هایی استفاده می کنند که از مدل های اقتصادی پیروی می نماید. قابل ذکر است که پیش بینی اقتصاددانان در این زمینه نتیجه ی خوبی نداشته است و در بسیاری از موارد آن ها نتوانسته اند تا قیمت سیب زمینی را به درستی حدس بزنند.

پیش بینی یک فرایند اصولی است که با استفاده از مدل های ریاضی انجام می شود. با این حال کلیه فعالیت های کشاورزی نظیر کاشت سیب زمینی دارای ریسک زیادی هستند.

می توان گفت یکی از عواملی که سبب شده تا گرایش مردم برای فعالیت های کشاورزی نظیر کشت سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی کاهش یابد، ریسک زیادی است که در بازار صیفی جات وجود دارد.

بازار سیب زمینی
بازار سیب زمینی

ریسک کشاورزی پیاز و سیب زمینی

ریسک کشاورزی دو منبع دارد. که به ترتیب عبارتند از:

 • ریسک تولید
 • ریسک بازار

برای کنترل ریسک بازار خیلی مهم است که بتوانید قیمت محصولات کشاورزی را پیش بینی کنید.

از آن جایی که بین زمان تصمیم برای تولید صیفی جات تا زمان عرضه به بازار فاصله وجود دارد، امکان کمی برای مقابله با شرایط نامطلوب بازار وجود دارد.

در چنین شرایطی، سیاست گذاران با آگاهی از شرایط تولید و بازار محصول و با مداخله لازم می توانند نوعی از مدیریت عرضه را ایجاد کرده و از نوسانات شدید بازار جلوگیری کنند.
سیاست مداران برای کنترل بازار باید هزینه صرف کنند و هر چقدر دخالت کمتری انجام دهند، هزینه کمتری نیاز دارند. اگر آن ها بخواهند تا هزینه کمتری برای دخالت در بازار انجام دهند، باید اطلاعات قبلی کاملی درباره ی محصولات تولید شده داشته باشند. هدف از این مقاله ی اینترنتی پیش بینی قیمت سالیانه سیب زمینی می باشد. زیرا به طور معمول بازار سیب زمینی و سایر صیفی جات در داخل ایران، دارای نوسان های خیلی زیادی هستند.

بازار سیب زمینی
بازار سیب زمینی

مطالعات انجام شده برای پیش بینی قیمت محصولات

مطالعات بسیار متنوعی برای پیش بینی قیمت سیب زمینی صیفی جات صورت گرفته است. در اینجا چند نمونه از تحقیقاتی را برای قیمت سیب زمینی 1399 انجام شده است، بیان می نماییم.

 1. مطالعات برند و بِسلِر: آن ها برای پیش بینی قیمت خوک در مزرعه های آمریکا از داده های فصلی استفاده نموده اند. مطالعات نشان داده است که نتایج آن ها به میزان زیادی با واقعیت مطابقت داشته است.
 2. مجاوریان و امجدی قیمت مرکبات را با استفاده از سه روش پیش بینی نمودند. آن ها از روش ARIMA، ملاحظات فصلی و فرایند ARIMA استفاده کردند. آن ها برای پیش بینی خود آثار فصلی و هم چنین توابع مثلثاتی را در نظر گرفتند.
 3. عباسیان و کرباسی از مدل تعدیل نمایی استفاده کردند و برای پیش بینی قیمت تخم مرغ نتیجه بسیار خوبی گرفتند.
بازار سیب زمینی
بازار سیب زمینی

روش های پیش بینی قیمت صیفی جات در بازار

روش های بسیار مختلفی وجود دارد که با کمک آن ها قیمت محصولات صیفی جات متنوع را پیش بینی نموده اند، که بیان آن ها از حوصله ی این مطلب خارج است. در اینجا سعی می شود مسئله پیش بینی به گونه ای بیان شود تا برای تمامی خوانندگان قابل لمس شود.

روش های پیش بینی محصولات براساس وابستگی آن ها به مدل های ریاضی دسته بندی می شوند. که عبارتند از:

 • روش های کمی
 • روش های کیفی

در روش کمی پیش بینی قیمت خرید و فروش سیب زمینی در بازار که روش ریاضی به حساب می آید. از داده های گذشته محصول برای پیش بینی قیمت آن در آینده استفاده می کنند.

امروزه از مدل های جدیدی برای پیش بینی قیمت محصولات استفاده می کنند. یعنی شما بدون این که نیاز به دانستن مدل های پیچیده ریاضی داشته باشید، می توانید قیمت محصولات را در بازار پیش بینی نمایید.

بازار سیب زمینی
بازار سیب زمینی

قیمت سیب زمینی سال 99 کیلو چند

برای این که بتوانید قیمت سیب زمینی را در سال 99 پیش بینی نمایید، و بدانید که سیب زمینی در سال 1399 کیلو چند است. نیازی با دانستن مدل های پیچیده ی ریاضی که در بالا بیان شد، ندارید. امروزه نرم افزارهایی تولید شده اند که می توانند شما را برای پیش بینی قیمت این محصولات یاری دهند.

برخی از نرم افزارهای پیش بینی قیمت در بازار فروخته می شوند. اما برای شما که نمی خواهید برای کسب این اطلاعات هزینه نمایید، راه حل دیگری که کاملا رایگان می باشد، نیز وجود دارد، تا بتوانید قیمت سیب زمینی را در سال 99 پیش بینی نمایید.

اگر با نرم افزار اکسل آشنایی داشته باشید، می دانید که استفاده از این نرم افزار کاملا رایگان است. شما می توانید با کمک اکسل نمودار پیش بینی قیمت سیب زمینی را رسم نمایید. البته برای این کار نیاز به داده های قیمت سیب زمینی در سال های گذشته خواهید داشت.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@patato.ir

برچسب ها
بازار سیب زمینی پیش بینی قیمت سیب زمینی سیب زمینی صیفی جات قیمت سیب زمینی قیمت سیب زمینی سال 99

‫11 نظرها

 1. سلام .من کشاورز هستم .اگه میشه بگید قیمت گوجه فرنگی در سال جاری چه طور خواهد بود

  1. علیک السلام. معقوله قیمت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که هر کدام از آن ها به صورت روزانه نیز تغییر می کنند. پیش بینی قیمت برای متخصصان این حوزه کاری بسیار دشوار و سخت است. در اینجا فقط درباره ی احتمالاتی صحبت شده است که می توانند به هر صورتی تاثیری روی قیمت داشته باشند.

 2. سلام آقا ما که متوجه نشدیم لطفا یا نرم افزاری رو معرفی کنید یا نحوه پیش بینی قیمت با اکسل رو توصیح بدین با مثال

  1. سلام آقا علیرضا. در واقع نرم افزار خاصی برای پیش بینی قیمت صیفی جات وجود ندارد. دولت ها برای ثابت نگه داشتن قیمت محصولات کشاورزی، خرید تضمینی را انجام می دهند. اما این کار نیز نمی تواند جلوی نوسانات غیر قابل پیش بینی قیمت محصولات را بگیرد.
   در حال حاضر نرم افزارهای خاصی برای پیش بینی قیمت سهام بورس برای چند روز آینده وجود دارد. آن ها براساس قیمت روز پیش بینی را انجام می دهند و کاملا قابل اعتماد نیستند.

 3. سلام لطفا حرف ما سیب زمینی کاران رابه گوش مسءولین برسونید زندگیمون بر باد رفته سیب زمینی قیمتش سر زمین 800تومان بذر خریدم 6 هزار بازار خرج بدبختی سم وکود باید چیکار کنیم مرز باز کنید کرمی از ماهدشت کرمانشاه الان موقع برداشته امیدی نداریم 09188396127

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن