خرید و فروش سیب زمینی

قیمت سیب زمینی چگونه در بازار تغییر می کند

سیب زمینی همواره دارای کاهش و افزایش قیمت در بازار می باشد. هیچ وقت نمی تواند به درستی قیمت این محصول را در بازار پیش بینی کرد. اما این که قیمت سیب زمینی چگونه در بازار تغییر می کند، بستگی زیادی به عرضه و تقاضا در بازار دارد.

قیمت سیب زمینی در بازار ایران

قیمت سیب زمینی در بازار ایران همواره ثابت نیست. گاهی مشاهده می شود که نرخ بسیار کمی دارد. این مورد به خصوص در زمان برداشت بیشتر مشاهده می شود.

زیرا به یک باره عرضه در بازار افرایش چشم گیری می یابد. در صورتی که تقاضا بازار افزایش نیافته است. از این رو عرضه ی زیادی سبب کاهش قیمت می گردد.

این کاهش قیمت همیشه به ضرر کشاورزانی می باشد که این محصول را کشت می کنند. زیرا مجبور می شوند که سیب زمینی را با قیمت بسیار کمی بفروشند. و این امر اصلا برای آن ها سودمند نیست.

قیمت سیب زمینی در بازار ایران

تعیین قیمت سیب زمینی

محصولات کشاورزی دارای قیمت های دقیقی نمی باشند. فروشندگان مختلفی در این حوزه فعالیت می کنند. آن ها تلاش می کنند تا بتوانند محصول خود را با قیمت مناسبی برای فروش در بازار عرضه کنند.

اما تغییرات قیمت بسیار زیاد می باشد. این نوسان سبب می شود تا نتوان تصمیمات درست و به موقع برای فروش بهتر را اتخاذ نمود. همین نیز عاملی می شود که بسیاری از کشاورزان صیفی جات در کشور استرس دائمی داشته باشند.

استرس دائمی کشاورزان بیشتر به خاطر این عامل است که آن ها نتوانند محصول خود را با قیمت مناسب و خوبی در بازار بفروشند. زیرا در این صورت آن ها نخواهند توانست سود خوبی را از فروش محصول خود بدست آورند.

تعیین نرخ محصولات کشاورزی که بستگی زیادی به بازار دارند مانند سیب زمینی در بازار کار آسانی نیست. هزینه معمولا با توجه به میزان عرضه تعیین می شود. یعنی زمانی که سیب کمی در بازار برای فروش وجود داشته باشد، نرخ آن افزایش می یابد.

در واقع کاشت سیب زمینی در ایران و در بسیاری از نقاط دیگر جهان یک ریسک محسوب می شود. این ریسک همیشه برای کشاورزان بسیار زیاد است. زیرا آن ها برای یکسال خود برنامه ریزی می کنند و درآمد این برداشت، دستمزد یک سال آن ها خواهد بود.

تعیین قیمت سیب زمینی

خرید عمده سیب زمینی صادراتی در بازار

در زمانی که عرضه در بازار ایران زیاد است، خرید عمده سیب زمینی صادراتی می تواند سود زیادی داشته باشد. زیرا به یک باره تمامی مازادی که در کشور وجود دارد، از کشاورزان خریداری می شود.

از آن جایی که این خرید عمده برای صادرات می باشد، قیمتی که به کشاورزان سیب زمینی پرداخت می شود، بسیار مناسب است.

صادرات سیب زمینی در فصل برداشت می تواند سود زیادی داشته باشد. زیرا سبب تساوی میزان عرضه  و تقاضای این محصول در بازار می شود. از این رو همه می توانند سیب زمینی را با قیمت واقعی آن خریداری کنند.

خرید عمده سیب زمینی صادراتی در بازار

قیمت صادرات سیب زمینی به عراق

عراق یکی از کشورهای همسایه ی ایران به شمار می آید که مبادلات تجاری بسیار گسترده ای را با کشور ما انجام  می دهد. مردم عراق از آن جایی که در کشوری کم آب و خشک زندگی می کنند، امکان کشت برای آن ها وجود ندارد. از این رو عراقی ها مشتری عمده سیب زمینی ایرانی به شمار می آیند.

قیمت صادارت به عراق که به ایران وارد می شود، می تواند سبب ارز آوری به میهن ما شود. از این رو برای تمامی مردم مفید است.

فایده ی مستقیم صادرات به کشور عراق به کشاورزانی می رسد که در زمان برداشت محصول، با کاهش قیمت سیب زمینی مواجه شده اند

قیمت صادرات سیب زمینی به عراق

چگونه کشاورزان از افزایش و کاهش سیب زمینی در بازار اطلاع یابند

این که بتوان به درستی زمان افزایش و کاهش قیمت سیب زمینی را در بازار فهمید، کاری آسان نیست. اما کشاورزانی که دغدغه ی فروش محصول خود را دارند، و می خواهند تا محصول خود را با قیمت خوبی به فروش برسانند.

آن ها باید قبل از برداشت به اداره ی بازرگانی در شهر خود مراجعه کنند، و آن جا سوال کنند، که آیا صادرات سیب زمینی آزاد شده یا خیر. و یا نرخ گمرگ آن کاهش یافته است.

زیرا در این زمان ها صادرات سیب زمینی افرایش می یابد. وقتی صادرات افزایش یابد، به طور حتم نرخ این محصول هم در بازار بیشتر می شود.

قیمت الان سیب زمینی چند است؟

همانطور که ذکر شد این یک نرخ کاملا ثابت نیست و در زمان های مختلف تغییر می کند. این تغییر قیمت همیشه وجود دارد و راه حل عملی در حال حاضر ندارد.

البته راه حل متعددی مطرح شده اند که یکی از آن خرید تضمینی سیب زمینی می باشد. اما این روند قابلیت اجرایی خوبی تا به حال نداشته است. این عملکرد براساس تجربه بوده است.

دولت باید در این باره اقدامات اجرایی جدی تری را انجام دهد. مشکل اصلی بازار صیفی جات در ایران، وجود واسطه ها نیست. زیرا اگر این واسطه ها نبودند، مردم ما در تامین محصولات غذایی خود دچار مشکل جدی می شدند.

الان که من این متن را می نویسم حداقل قیمت سیب زمینی 3000 تومان می باشد. این درحالی است که در هفته قبل مبادلات با نرخ 2500 تومان انجام می شد. این قیمت برای محصولاتی که دارای کیفیت های بالاتری می باشند، بیشتر می باشد. از این رو اگر قصد خرید کیفیت درجه یک را دارید، باید پول بیشتری پرداخت کنید. قیمت برای سیب زمینی هایی که کیفیت کمتری دارند، پایین تر است.

این نرخ ثابت نیست. از این رو اگر می خواهید از قیمت روز سیب زمینی اطلاع دقیقی بدست آورید،‌ با مدیر فروش شرکت پاتاتو تماس بگیرید.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@patato.ir

برچسب ها
بازار سیب زمینی ایران خرید عمده سیب زمینی سیب زمینی صادراتی صادرات سیب زمینی قیمت سیب زمینی

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام. من سیب زمینی لازم دارم. چگونه می توانم از شرکت شما سفارش خود را انجام دهم.

    1. علیک السلام. برای سفارش سیب زمینی می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن