خرید و فروش سیب زمینی

سیب زمینی اردبیل| قیمت روز سیب زمینی استان اردبیل

سیب زمینی اردبیل به دلیل آب و هوای مناسب و اقلیم مساعد و هم چنین رعایت اصول کاشت، داشت و برداشت دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد. کسانی که تمایل دارند برای خرید سیب زمینی صادراتی اردبیل اقدام کنند، قیمت این محصول برایشان بسیار مهم است. از این رو برای استعلام قیمت با توجه محل خرید توجه می کنند. زیرا فروشندگانی که در شهرهای مختلف این محصول را برای فروش عرضه می کنند، قیمت های مختلفی دارند.

سطح زیر کشت سیب زمینی اردبیل

استان اردبیل یکی از معروف ترین مراکز کاشت سیب زمینی در تمامی کشور می باشد. محصول آن در همه کشور شهرت بسیار فراونی دارد. زیرا محصولی که در این منطقه برداشت می شود، دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

کیفیت بالای این محصول مدیون آب و خاک بسیار خوب در این منطقه می باشد که برای کشت ارقام سیب زمینی بسیار مناسب است. سطح زیر کشت سیب زمینی در اردبیل در سال جاری مشابه سال گذشته می باشد. سطح زیر کشت آن مطابق اطلاعات سازمان جهاد کشاورزی، 21 هزار هکتار می باشد.

سطح زیر کشت سیب زمینی اردبیل

زمان کاشت سیب زمینی در اردبیل

با آغاز فصل بهار، کار کاشت نیز شروع می شود. کشاورزان این استان از اواسط فروردین ماه کار کشت را آغاز می کنند و کاشتن آن ها تا اواخر اردبیهشت ادامه می یابد.

تقریبا یک ماه، کاشت زمان می برد. کارشناسان، بهترین زمان کاشت سیب زمینی در اردبیل را نیمه اول اردیبهشت تا پایان این ماه ذکر کرده اند.

زمان کاشت سیب زمینی در اردبیل

ارقام سیب زمینی اردبیل

خاک اردبیل برای کاشت انواع بسیار مختلفی مناسب می باشد. اما بسیاری از کشاورزان در این منطقه با توجه به خواسته و نیاز مشتری ها، اقدام به انتخاب رقم سیب زمینی برای کاشت می نمایند.

بسیاری از مشتری ها برای کارخانه تولید چیپس یا فرنچ فرایز، سیب زمینی را خریداری می کنند. از این رو به مدل های خاصی نیاز دارند. به طور معمول تولید کنندگان فرنچ فرایز و چیپس ترجیح می دهند تا به طور خاص از سیب زمینی آگریا برای تولید محصولات خود استفاده نمایند.

از این رو بسیاری از کشاورزان این استان، اقدام به کشت رقم آگریا می نمایند. به طور کلی و بنا به گزارشات سازمان جهاد کشاورزی این استان، هر ساله بیشتر از 95 درصد محصول سیب زمینی کشت شده، رقم آگریا می باشد.

سایر رقم هایی که کشاورزان آن ها را برای کشت انتخاب می نمایند، عبارتند از: فونتانه، بامبا، جِلی، نیلوا، کایزر، اسپریت، امرفونا و ساتینا.

ارقام سیب زمینی اردبیل

میزان تولید سیب زمینی در اردبیل

در سال جاری پیش بینی می شود که در این استان حدود 770 تا 800 هزار تن سیب زمینی برداشت شود. پیش بینی می شود که در هر هکتار به صورت میانگین 37 تن برداشت گردد. در روستای خلیفه لو از روش های جدیدی برای کاشت استفاده می نمایند. این روش سبب شده که میزان براداشت تا هفتاد تن در هر هکتار افزایش یابد.

در این روش در سه ردیف از دو نوار طیف استفاده می شود که سبب کاهش اتلاف زمین می گردد. استفاده از روش نوار طیق و هم چنین کاشت متفاوت سبب شده تا میزان تولید سیب زمینی در این روستا به میزان زیادی افزایش یابد.

طبق براوردهایی که انجام شده است، مازاد نیاز محصول سیب زمینی استان اردبیل  به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان و استان های دیگر کشور صادر می گردد.

این منطقه 20 درصد سیب زمینی را در کشور تولید می کند. از این رو قطب تولید آن در کشور به شمار می آید.

میزان تولید سیب زمینی در اردبیل

زمان برداشت سیب زمینی در اردبیل

هر ساله فصل برداشت در استان اردبیل از اواخر تابستان یعنی شهریور ماه آغاز می شود. اما از آن جایی که عده ای از کشاورزان اقدام به کاشت زودهنگام این محصول در فصل زمستان می نمایند، برداشت این محصول زودتر آغاز می شود.

برداشت زودهنگام تقریبا یک ماه جلوتر انجام می شود. یعنی تقریبا در اواخر تیر ماه، کشاورزان اقدام به برداشت سیب زمینی و فروش آن در بازار می نمایند.

سورتینگ سیب زمینی در اردبیل

سیب زمینی جزو محصولات اصلی این استان به شمار می آید. اما بسیاری از تاجران و خریداران تمایل دارند تا سیب زمینی هایی با سایز خوب و متوسط را خریداری کنند.

این خریداران انتظار دارند وقتی سیب زمینی خریداری می کنند، اندازه های کوچک و بسیار بزرگ (سیب زمینی کله) در آن وجود نداشته باشد. از این رو سورتینگ اهمیت بسیار ویژه را دارا می باشد.

بسیاری از سردخانه داران از دستگاه سورتینگ استفاده می کنند. این دستگاه به صورت اتوماتیک، سیب زمینی های کوچک را جدا می کند و بقیه را به کمک کارگران در کیسه گونی بسته بندی می کنند.

در برخی مناطق نیز سورت کردن را به شیوه ی دستی انجام می دهند. آن ها از کارگران برای جداسازی اندازه های مختلف سیب زمینی کمک می گیرند.

کاربرد سیب زمینی اردبیل برای تولید چیپس و فرنچ فرایز

سیب زمینی هایی را که در از اردبیل برداشت می نمایند، دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. آن ها دارای درصد ماده خشک خیلی مناسبی هستند. هم چنین کمترین میزان کود و سم های شیمیایی در آن وجود دارد. در واقع این محصول پاک به شمار می آید. کیفیت، اندازه و کمیت آن به گونه ای است که قابل رقابت با کشورهای اروپایی می باشد.  

بازار سیب زمینی

خریدار سیب زمینی تازه اردبیل

سیب زمینی تازه همواره در بازار مشتریان زیادی دارد. آن ها می خواهند تا سیب زمینی را بلافاصله پس از برداشت محجصول خریداری کنند. از این رو در فصل براشت سیب زمینی برای خرید عمده آن اقدام می کنند.

این شهر یکی از محل هایی در کشور ما به حساب می آید که سیب زمینی را به صورت فصلی در آن کشت می کنند. در فصل برداشت این محصول خریداران به این شهر می آیند، تا بتوانند این محصول را با حداقل قیمت ممکن خریداری کنند.

آن ها از فروشندگان مختلفی که در اردبیل فعالیت می کنند، قیمت را سوال می کنند. آن ها هم چنین می توانند نسبت به خرید اینترنتی سیب زمینی اقدام کنند، که یک راه حل بسیار ساده تر، و در دسترس تر می باشد.

بازار سیب زمینی

بازرگانی فروش سیب زمینی

بازرگانی ها همیشه نقش مهمی در توزیع تمام محصولات ایفا می کنند. آن ها کمک می کنند، تا مردم بتوانند راحت تر کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

سیب زمینی هم یکی از نیازمندی های مهم جامعه ی ایرانی به حساب می آید، که مردم اردبیل هم به میزان زیادی از آن استفاده می کنند. اما با وجود این که در این شهر سیب زمینی کشت می شود. در زمان هایی که برداشت این محصول انجام نمی شود، مردم این شهر سیب زمینی شهرهای دیگر را مصرف می کنند. یا از موجودی درون سردخانه های خود بهره می برند.

بازرگانی سیب زمینی در این شهر کمک می کند، که در زمان برداشت این محصول به شهرهای دیگر کشور صادر شود. و در زمانی که مردم به این محصول نیاز دارند، آن را وارد می کند.

بازار سیب زمینی

بازار خرید و فروش در ایران

خرید و فروش سیب زمینی در بازار داخلی ایران رونق بسیار زیادی دارد. زیرا بسیاری از مردم کشور ما به میزان بسیبار زیادی از سیب زمینی درغذاهای مختلف خود استفاده می کنند.

رونق بازار سیب زمینی سبب شده است، تا بسیباری از مردم برای فروش این محصول اقدام کنند. آن ها کمک می کنند، تا مردم بتوانند سیب زمینی مورد نیاز مصرفی خود را تهیه کنند. و از این طریق خود نیز کسب درآمد می کنند.

بازار سیب زمینی

قیمت سیب زمینی در بازار ایران

بسیاری از خریدارانی که فروش سیب زمینی در تهران را انجام می دهند، یا به شغل سیب زمینی فروشی در شهرهای دیگر اشتغال دارند، اعتقاد دارند، که قیمت در تمامی فصل های سال یکسان نیست.

از این رو کسانی که می خواهند برای خرید در ایران اقدام کنند، نمی توانند قیمت این محصول را پیش بینی نمایند. و با توجه به این موضوع هزینه ی مشخصی را برای آن کنار بگذارند.

آن ها اگر تمایل دارند تا سیب زمینی را با قیمت مناسب تری خریداری کنند، باید قیمت این محصول را زیر نظر داشته باشند. تا در زمانی که قیمت سیب زمینی کمتر شد، آن را خریداری نمایند.

آن ها از این طریق می توانند میزان بیشتری در هزینه ای که می خواهند برای خرید عمده انجام دهند، صرفه جویی کنند.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@sellpotato.com

برچسب ها
خرید سیب زمینی خرید سیب زمینی صادارتی سیب زمینی اردبیل سیب زمینی صادراتی قیمت سیب زمینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن