فروش چیپس، فرنچ فرایز و سیب زمینی

قیمت فروش عمده سیب زمینی در عراق

کشورهای همسایه از این شرایط بیشترین استفاده را می کنند ، بنابراین ما باید عاقل باشیم و محصولات کشاورزی خود را با قیمت مناسب صادر کنیم، به عنوان مثال سیب زمینی با قیمت 2 به عراقی ها فروخته می شود ، در حالی که سیب زمینی در عراق حدود 2،000،000 دلار هزینه دارد. بازارها در آنجا فروخته می شوند.

به دلیل افزایش صادرات ، قیمت سیب زمینی در بازار داخلی به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، اما نکته مهم این است که صادرات سیب زمینی ایرانی بی تأثیر باقی مانده است، زیرا معامله گران کشورهای همسایه مستقیماً از کشاورزان ایرانی خریداری کرده اند ، به عبارتی دیگر بازرگانان تجارت را می دانند. نیستند.

بازار سیب زمینی

بازاری که در آن زمان فقط توسط سیب زمینی همدان تأمین می شد، با ورود رقبا به آب و افزایش سطح زیر کشت آنها ، با سیب زمینی همدان به رقابت می پرداختند تا بتوانند خود را به بازار عرضه کنند.

آمار کشت سیب زمینی در عراق

مدیرکل آمار کشاورزی اعلام کرده است که تولید سیب زمینی در عراق در سال 2018 با 37.9 درصد کاهش یافته است و این نشان می دهد که میانگین عملکرد محصول 6744 کیلوگرم بوده است.

براساس گزارش دفتر مرکزی آمار (CBS) ، “تولید سیب زمینی برای بهار و پاییز سال 2018 165.6 هزار تن بوده است که نسبت به سال گذشته 266.8 هزار تن کاهش 37.9٪ داشته است. کل سطح زیر کشت این محصول به 24.6 هزار رسیده است که نسبت به سال گذشته 36.1 درصد کاهش نشان می دهد. در این منطقه سطح زیر کشت 38.4 هزار دونم تخمین زده شده است. “

متوسط ​​عملکرد یک سیب زمینی برای بهار و پاییز، براساس سطح زیر کشت، 6744.4 کیلوگرم بوده که نسبت به فصل قبل 2.8 درصد کاهش داشته است، که این رقم 6939.4 کیلوگرم تخمین زده شده است.

در دسامبر سال 2018، وزارت کشاورزی واردات محصولات کشاورزی را به عنوان بخشی از برنامه خود برای حمایت از محصولات کشاورزی محلی براساس تقویم کشاورزی بر اساس پایه عرضه و تقاضا، که شامل سیب زمینی، بادمجان، میخک، هویج، انار، گوجه فرنگی و ذرت بود، ممنوع کرد.

آیا صادرات سیب زمینی به عراق ادامه دارد

سیب زمینی یکی از محصولات بسیار پر مصرف در عراق به شمار می آید. بسیاری از مردم این منطقه از آن به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند. آن ها برای درست کردن بسیاری از غذاها از آن استفاده می کنند. از این رو سیب زمینی یکی از محصولات استراتژیک در این کشور به شمار می آید.

در سال های اخیر یک کارخانه تولید چیپس سیب زمینی در کشور عراق تاسیس شده است. این کارخانه برای تولید محصولات خود به سیب زمینی با کیفیت نیاز دارد. این کارخانه برای رفع نیاز خود اقدام به واردات سیب زمینی از ایران می نماید.

این کارخانه به سیب زمینی هایی بدون قند نیاز دارد. منظور مدل هایی می باشند که به تازگی برداشت شده اند. این گونه ها برای تولید چیپس با کیفیت بهتر مناسب تر هستند. در ایران سیب زمینی هایی که برای تولید چیپس مناسب هستند به وفور کشت می شود.

هم چنین میدان تره بار در کشور عراق هر روز به سیب زمینی های تازه نیاز دارد. این محصول از طریق ایران تامین می شود. زیرا ایران مرز نزدیکی با این کشور دارد. مرز نزدیک زمینی سبب می شود تا هزینه حمل و نقل به شدت کاهش یابد. از این رو بسیاری از تاجران عراقی هنوز هم بسیاری از محصول سیب زمینی مورد نیاز خود را از طریق ایران خریداری می کنند.

باز شدن مرز عراق

در سال جاری یعنی سال 99 شاهد کاهش بی رویه قیمت سیب زمینی بوده ایم. یکی از علل اصلی این ارزانی نیز بسته شدن راه های تجاری است.

عراق به عنوان بازار اصلی محصولات ایران، راه تجاری خود را بسته است. به همین دلیل مشتری برای سیب زمینی های ایرانی وجود نداشت.

در شهریور ماه سال 99 راه تجاری برای صادرات سیب زمینی به عراق باز شده است. به همین دلیل هم وطنان می توانند بار دیگر سیب زمینی را به این کشور صادر نمایند.

با باز شدن این مسیر در 17 و 18 شهریور ماه سال جاری امید می رود که قیمت سیب زمینی در بازار کشورمان افزایش یابد.

Sales Manager: +989114240950

Office Number:+98173328952

WhatsApp Number:+989114240950

email address: info@patato.ir

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 دیدگاه‌ برای “قیمت فروش عمده سیب زمینی در عراق”